Schokolade workshop

Zapraszamy Państwa na Warsztaty Tworzenia Czekolady -  przygodę dzięki której poznacie tajemnice słodkich kreacji powstających z tego ciekawego tworzywa.

Dwór Kombornia Hotel & SPA - ChocoWine


Na początek warsztatów uczestnicy, śledząc krok po kroku proces powstawania, poznają krótką historię czekolady od ziarna kakaowego do tabliczki. Degustacja czekolad i pralin, która odbyła się przy tej okazji pozytywnie integruje uczestników Warsztatów.

Następnie uczestnicy oglądają pokaz ilustrujący na czym polega obróbka ręczna czekolady od „temperowania kapryśnej damy” czyli rozgrzewania czekolady, poprzez wylewanie pralin, nadziewanie ich, chłodzenie i zamykanie aż po wylewanie tabliczek czekolady, dekorowanie i chłodzenie.

W drugiej części programu, każdy z uczestników może spróbować swoich sił w roli Czekoladowego Mistrza i przystąpić do temperowania czekolady oraz własnoręcznego tworzenia pralin, trufli i tabliczek.


Możliwości zabrania wykonanych przez siebie dzieł, sprawia że wspomnienie wrażeń z tego spotkania uczestnicy warsztatów zachowają na znacznie dłużej niż trwa słodki smak czekolady na podniebieniu.

Serdecznie zapraszamy!!!