Carboxyteraphy

Karboksyterapia (zwana również „bąbelkowym zabiegiem”) czyli terapia dwutlenkiem węgla jest bezpieczną, mało inwazyjną i klinicznie sprawdzoną metodą stosowaną do odmładzania skóry, walki z cellulitem, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, rozstępami, zwiotczeniami skóry, łysieniem, z ogniskami łuszczycy, owrzodzeniami i ciężko gojącymi się ranami.

Terapia CO2 jest w pełni bezpieczną, dającą wspaniałe efekty metodą, znaną od osiemdziesięciu lat. Została odkryta we Francji w latach trzydziestych ubiegłego stulecia. Niezwykłe w karboksyterapii jest to, że przynosi zupełnie inne efekty w zależności od miejsca aplikacji. CO2 wstrzyknięty w skórę twarzy gwarantuje rewitalizację i odświeżenie cery, redukcję „worków” i cieni pod oczami. Zaaplikowany w ciało leczy blizny i rozstępy, zmniejsza cellulit czy otyłość miejscową. W skórę głowy - wzmacnia i regeneruje cebulki włosowe, ma dobroczynny wpływ na zmiany łuszczycowe.

Uwaga - Promocja na wiosnę!

Zapraszamy do skorzystania z zabiegów karboksyterapii z  25% rabatem. Promocja trwa do 30 czerwca 2014 r. Rezerwacja terminów: tel.: (+48) 13 435 42 89, spa@dworkombornia.pl

Działanie

Jak działa karboksyterapia?
Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym (w zależności od wskazań) precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2) przy użyciu urządzenia Concerto. Czysty CO2 jest aplikowany w tkanki podskórne za pomocą cienkiej igły. Przenika do okolicznych tkanek, uruchamiając  szereg mechanizmów nastawionych na szybkie dostarczenie zwiększonych ilości tlenu do poddawanej zabiegowi części ciała. Dwutlenek węgla wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych, usprawnia proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, poprawia krążenie i dotlenienie tkanek. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych, odnowę komórek, stymulując produkcję kolagenu i elastyny - zwiększa sprężystość skóry.

Karboksyterapia jest zgodna z procesami fizjologicznymi zachodzącymi w naszym organizmie. Po aplikacji gaz wędruje do płuc i zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny, jako produkt wymiany gazowej. W trakcie zabiegu ilość podanego dwutlenku węgla jest zbliżona do ilości gazu wytwarzanego w organizmie podczas wysiłku fizycznego.

Karboksyterapia to o skuteczna metoda:

 • redukująca intensywny cellulit,
 • łącząc chemiczny i mechaniczny wpływ - niszcząca komórki tłuszczowe,
 • redukcji podwójnego podbródka,
 • minimalizowania rozstępów (60-80%),
 • leczenia blizn,
 • usuwania zmarszczek,
 • przywracania jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała,
 • minimalizująca „worki” i cienie pod oczami
 • wzmacniania i regeneracji cebulek włosowych oraz zapobiegania dalszej utracie włosów.

Wskazania

Rewitalizacja skóry wokół oczu
Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, wymaga starannej pielęgnacji. Następstwem aplikacji CO2 w okolice  konturów oczu jest stymulacja produkcji kolagenu, przyspieszenie i usprawnienie procesu tworzenia nowych naczyń krwionośnych, czyli lepsze dotlenienie tkanek. Wskazaniem do wykonania zabiegu są: „worki” i cienie okolic oczu, zmarszczki okolic oczu.

Rewitalizacja skóry twarzy, szyi,  dekoltu i dłoni
Zabieg karboksyterapii twarzy, szyi, dekoltu i dłoni stymuluje procesy zwiększenia ilości kolagenu i elastyny w skórze, czyli jej pogrubienia. Rozbudowa sieci naczyń krwionośnych powoduje zwiększenie  ilości dostarczanego tlenu i substancji odżywczych co skutkuje widoczną poprawą kondycji skóry.

Lokalne akumulacje tłuszczu
Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje z dwutlenkiem węgla. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego w miejscu gdzie gaz jest aplikowany. Warstwy skóry są dotlenione, poprawia się metabolizm i wydalanie uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do redukcji komórek tłuszczowych, a w konsekwencji do wymodelowania sylwetki.

Celullit
Cellulit  spowodowany jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, powodującym nierówności na powierzchni skóry. Reakcją skóry na iniekcję dwutlenku węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Następuje odbudowa i odżywienie komórek, dzięki czemu skóra zostaje wygładzona. Odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzą do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia efektu „skórki pomarańczowej”.

Rozstępy
Rozstępy występują najczęściej na skórze ud, pośladków, brzucha, pleców- boczków i piersiach. Najczęstszą przyczyną powstawania rozstępów są: duży wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, zaburzenia w funkcjonowania tkanki łącznej, czynniki hormonalne lub czynniki genetyczne. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i porozrywania włókien kolagenowych i elastylowych. Dzięki karboksyterapii usprawniamy proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, a zatem poprawiamy ukrwienia skóry. Karboksyterapia jest terapią przynoszącą widoczną poprawę skóry, wspomaga tworzenie się nowego kolagenu, „zagęszcza” i uelastycznia skórę poprawiając jej wygląd.

Blizny
Skuteczność karboksterapii w gojeniu się oraz eliminacji blizn jest przełomowa. Każde naruszenie ciągłości struktury skóry prowadzi do wytworzenia się blizny która jest naturalnym etapem gojenia. W trakcie gojenia skóra ulega wzmocnieniu, powstają nowe włókna kolagenowe. Iniekcja dwutlenku węgla pod powierzchniową warstwę blizny powoduje rozszerzenie naczyń włosowatych ułatwiając przepływ krwi. Układ krążenia odbiera CO2 jako zagrożenie (zmniejszone dostawy tlenu), reakcją obronną jest dostarczanie dużych ilości tlenu wraz z krwią czyli zwiększenie przepływu krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze.
Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np. po cesarskim cięciu, usunięciu wyrostka robaczkowego czy innych zabiegach chirurgicznych.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania:

 • ciąża, karmienie piersią,
 • ciężka niewydolność nerek (dializy),
 • ciężka niewydolność płuc,
 • ciężka niewydolność serca,
 • terapia inhibitorami dehydrazy węglanowej, leki z grupy sulfonamidów stosowane w okulistyce w leczeniu jaskry,
 • nowotwory, chemioterapia,
 • stosowanie antykoagulantów (leków przeciwzakrzepowych), leków przeciwzapalnych,
 • infekcje bakteryjne, wirusowe,
 • choroby układu odpornościowego,
 • stosowanie leków z kwasem aceto- salicylowym (na 5 dni przed zabiegiem należy odstawić leki).

O zabiegu

Jak przebiega zabieg?
Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym (w zależności od wskazań) precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2) przy użyciu urządzenia Concerto. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort (lekkie pieczenie i rozpieranie skóry) związany z wprowadzaniem gazu, ustępuje on w ciągu kilkunastu sekund. Dyskomfort w odczuwaniu zabiegu jest osobniczo zmienny. Obszar poddany zabiegowi może być lekko uwypuklony. Jakiś czas po zabiegu może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie, mogą pojawić się również małe siniaczki w miejscu wkłucia.

Po zabiegu karboksyterapii nie należy korzystać z:

 • kąpieli, prysznica (minimum 4 godziny po zabiegu)
 • intensywnego wysiłku fizycznego (minimum 12 godzin po zabiegu)
 • kąpieli słonecznych, solarium (minimum 48 godzin po zabiegu)
 • sauny, łaźni parowej, basenu, gorących kąpieli  (minimum 24 godziny po zabiegu)
 • zabiegów z użyciem lasera, mikrodermabrazji lub innych peelingów (minimum 14 dni po zabiegu, laser ablacyjny 6 miesięcy po zabiegu)
 • masaży i kosmetycznych zabiegów (przez minimum 48 godzin po zabiegu)

Długość kuracji:
Cykl zabiegowy obejmuje od 5 do 12 zabiegów:

 • redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej: 1 zabieg dziennie (w zależności od potrzeb i nasilenia- okres pomiędzy zabiegami może być wydłużony do 10 dni),
 • redukcja zmarszczek, rewitalizacja skóry, cienie pod oczami: 1 zabieg na miesiąc (5-6 zabiegów),
 • redukcja rozstępów, blizn: 1- 2 zabiegi na miesiąc (5-10 zabiegów),
 • wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych: 1 zabieg na miesiąc (5-6 zabiegów).

 Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Cennik zabiegów

Cennik zabiegów Karboksyterapii

Zakres zabiegu Cena 1 zabiegu
cienie, ”worki” pod oczami 120 PLN
twarz lub szyja lub dekolt 220 PLN
twarz i szyja lub twarz i dekolt lub twarz i oczy 300 PLN
twarz, szyja, dekolt, oczy 350 PLN
miejscowa otyłość (brzuch i boczki ) 220 PLN
cellulit (łydki, uda przód i tył) 220 PLN
cellulit (łydki, uda przód i tył, pośladki) 250 PLN
zwiotczenia ramion (pelikanki) 120 PLN
rozstępy (brzuch lub pośladki lub uda) 150 - 220 PLN
wzmocnienie cebulek włosowych 200 PLN