Atrakcje miejsca

Dwór Kombornia Hotel & SPA ****  jest miejscem, które powstało z  myślą o osobach które szukają ucieczki od hałaśliwej rzeczywistości.

Do dyspozycji przez cały rok

Dwór Kombornia Hotel & SPA

W historycznych granicach założenia dworskiego zawiera się klimatyczna przestrzeń, w której znajdą Państwo to czego najbardziej potrzebuje współczesny człowiek a, to: efektywny wypoczynek, odrodzenie sił witalnych i harmonię służącą przywracaniu stanu psychicznej i fizycznej równowagi.

Ekskluzywny charakter tego ustronia przejawia się także tym, że na 10 hektarowej powierzchni poszczególne funkcje obiektu rozplanowano tak, by nie kolidowały ze sobą, dając Gościom możliwość bycia wśród innych tylko wtedy gdy tego sami pragną.

Oprócz bogatej oferty zabiegów SPA oraz możliwości jakie oferuje Strefa Wellness mają Państwo także do dyspozycji:

 

 

 

 • Zabytkowy Park w stylu angielskim
  czekają tu na Państwa ponad 2 km ścieżek spacerowych wśród wiekowych drzew, z ponoć największym na Podkarpaciu platanem na czele. Park zamieszkiwany jest przez liczne gatunki ptaków, które można nie tylko usłyszeć ale przy odrobinie cierpliwości także zobaczyć – być może po raz pierwszy w życiu.

 • Dworskie sady i ogród warzywny
  W naszych sadach rosną stare odmiany jabłoni, grusze śliwy i czereśnie, a także agrest, porzeczki, jeżyny, maliny, poziomki, truskawki i winogrona. Od wiosny do jesieni można tu przyjść i prosto z drzewa lub krzaczka raczyć się darami natury.

 • Salon Win Karpackich
  To wyjątkowe miejsce powstałe w XVIII-wiecznej piwnicy, które mieści wyselekcjonowaną kolekcję win z różnych regionów Karpat, leżących na terenie Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii i Polski. Jest jedynym obiektem w Polsce, gdzie smak tak wielu karpackich win można poznać w formule degustacji czasowej lub komentowanej.

 • ChocoWine SPA
  Unikalne czekoladowo-winne SPA, w którym do pielęgnacji wykorzystywane są naturalne właściwości wina i czekolady rozpieszczające wszystkie zmysły.

 • CUBE bar
  Sklepik przy basenie, w którym można kupić m.in. lokalne piwo, karpackie wino, ręcznie wyrabiane produkty szklane, czekolady z unikalnej linii ChocoWine, zestawy prezentowe na różne okazje czy akcesoria basenowe.

 • Strefa Wellness
  Urządzona w dworskiej Oranżerii Strefa Wellness zaprasza na sesje błogiego relaksu w kompleksie basenów i jacuzzi, saun suchych i łaźni parowych, grocie solnej i siłowni.

 • Warsztaty Tworzenia Czekolady
  Przygoda, dzięki której poznasz tajemnice powstawania słodkich tabliczek. Organizujemy je na indywidualne życzenie Gości, a także cyklicznie dla wszystkich chętnych. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu warsztatów.

 • Warsztaty tematyczne (kiszenie na jesień, robienie nalewek, warsztaty winiarskie)

 • Dworskie stawy
  Mieszkają w nich dorodne sztuki wielu gatunków ryb, o czym mogą się przekonać ci z naszych Gości, którzy letnią porą wybrali odpoczynek w cieniu lip na jednej z okalających stawy ławeczek i widzieli jak leniwie płyną pod powierzchnią.

 • Bibliotekę
  Znajdą w niej Państwo propozycje z różnych dziedzin. Są tu zarówno pozycje z kanonu polskiej literatury i poezji, literatura faktu, beletrystyka, sensacja i kryminały, literatura kobieca oraz pozycje ukierunkowane na wspieranie rozwoju i samodoskonalenia.

 • Koncerty muzyczne
  Staramy się by jak najczęściej stylowe wnętrza klasycystycznych Salonów Dworskich wypełniły dźwięki płynące z zabytkowego, koncertowego fortepianu z berlińskiej fabryki Carla Bechsteina. Uczestnicząc w organizowanych przez nas koncertach w dźwiękach tych rozpoznają Państwo zarówno utwory muzyki klasycznej jak i największe przeboje muzyki rozrywkowej. Oprócz okazjonalnych, zapraszamy również na cyklicznie organizowane koncerty w ramach Festiwalu Karpackiego (link).

 • Spektakle Teatralne
  Oprócz muzycznych, mamy również przyjemność gościć i organizować także inne wydarzenia kulturalne z różnych dziedzin sztuki. Wśród nich na uwagę zasługują spektakle teatralne przygotowane przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa. 
  Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą spektakli (link). 
 • Sprzęt do tenisa stołowego
 • Stoliki do brydża i szachów
 • Stół do bilarda
 • Planszowe gry towarzyskie
 • Piłkarzyki
 • Siłownię
 • Plac zabaw dla dzieci

Zimową porą

Kiedy grubość pokrywy śniegu pozwoli oddać się zimowym aktywnościom, czekają na Państwa:

we Dworze

Narciarstwo biegowe
Zapraszamy na otwierany w sezonie tor narciarstwa biegowego, przygotowany wśród zimowych pejzaży zabytkowego parku otaczającego Dwór w Komborni.

Narciarstwo biegowe jest wspaniałą formą zimowej aktywności, dostępną dla osób w każdym wieku. Zapewnia pozytywne emocje, ogólna poprawę kondycji i bliski kontakt z naturą oraz możliwość aktywnego spędzania czasu z Rodziną.

Skala trudności tej rodzinnej trasy po terenie parku, jest odpowiednia zarówno na narciarskie spacery, jak i do intensywniejszych treningów. Amatorzy, którzy dopiero planują szaleć na biegówkach i jeszcze nie posiadają własnego sprzętu, mają możliwość wypożyczenia sprzętu na miejscu.


Lodowisko
W innym zakątku naszego parku, uruchomiamy lodowisko na świeżym powietrzu. Zapraszamy więc  naszych Gości na aktywny wypoczynek, na bezpiecznej, oświetlonej ślizgawce.

Dobra zabawa i niezapomniane chwile, spędzone w rodzinnym gronie są gwarantowane.

 

W najbliższej okolicy

Rekreacyjny stok narciarski w Czarnorzekach
W odległości kilku kilometrów od Dworu, znajduje się stok narciarski w Czarnorzekach. Stok był gruntownie zmodernizowany przed dwoma laty, ma długość 450m i dysponuje dwoma trasami zjazdowymi. Rożnica poziomów to 73m, a średnie nachylenie 13%. W sezonie stok jest czynny w godzinach 9.00-21.00. Trzy armatki i ratrak będą pracowały nad utrzymaniem trasy. Na stoku działa narciarski wyciąg orczykowy typu Tatrapoma o długości 400 m.

W trochę dalszej okolicy


Stacja narciarska Chyrowa-SKI
Trasy odpowiednie średnio - zaawansowanych i zaawansowanych miłośników śnieżnego szaleństwa znajdują się w odległości 30 km od Dworu. Stok narciarski Chyrowa ma 130 m szerokości jest jednym z najszerszych stoków w Polsce. Baza posiada trzy wyciąg orczykowe. Najdłuższy z nich liczy 900 metrów, a na jego szczycie możemy wybrać dwie różne trasy narciarskie. Trasy są naśnieżane, ratrakowane oraz oświetlane.

Wyciąg krzesełkowy Kiczera Puławy
W podobnej, jak Chyrowa, odległości od Komborni znajduje się wyciąg krzesełkowy na stoku Kiczera Puławy. Wyjazd kolejką o długości 700m zajmuje przeciętnie 6 minut. Na górze można wybierać między pięcioma różnymi trasami zjazdowymi, z których trasa główna ma długość 1000 metrów i jest przeznaczona zarówno dla średnio – zaawansowanych jak i dla zaawansowanych miłośników zimowego szaleństwa. Podobnej długości jest trasa dla zaawansowanych, dłuższa o 200 m jest trasa dla początkujących. Mieści się tu także snowpark i mini wyciąg dla dzieci. Cały stok jest sztucznie naśnieżany i oświetlany, wyciąg jest czynny od godziny 9.00 do 21.00.

Letnią porą

Kiedy dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze warto oddać się letnim aktywnościom. W Dworze Kombornia czekają na Państwa:

Dworskie sady i ogród warzywny
W naszych sadach rosną stare odmiany jabłoni, grusze śliwy i czereśnie, a także agrest, porzeczki, jeżyny, maliny, poziomki, truskawki i winogrona. Od wiosny do jesieni można tu przyjść i prosto z drzewa lub krzaczka raczyć się darami natury.

Plac zabaw dla dzieci
Boisko do gry w siatkówkę plażową
Leżaki na tarasie basenowym
Hamaki w dworskim parku
Stoliki w dworskim parku
Wypożyczalnia rowerów
Samodzielne grillowanie
Nordic Walking
•  Szachy terenowe

Rowery