Masaże

Zapraszamy

Masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej. Wywodzi się z Indii i Chin, gdzie w czasach antycznych kapłani zalecali jego stosowanie w czasie spełniania obrzędów religijnych. Już w 1800 roku p.n.e. Hindusi w swej Księdze Mądrości podają dokładne wskazówki wykonywania masażu.
Z czasem masaż przestał być tylko częścią rytuału religijnego, a stał się dziedziną medycyny. W czasach Hipokratesa, Galena czy Celsusa możemy znaleźć wzmianki o zalecanych masażach.
Właśnie masażami leczony był cierpiący na rwę kulszową Juliusz Cezar. W Grecji masaż miał natomiast szczególne znaczenie dla sportowców biorących udział w Igrzyskach Olimpijskich.
Namaszczanie i nacieranie ciała olejami przez greckich olimpijczyków stały się pierwszymi zabiegami z których wywodzi się masaż klasyczny. Zapraszany do SPA Dwór Kombornia gdzie mogą Państwo skorzystać z tradycyjnych masaży ajurwedyjskich, tajskich i japońskich i masaży fizjoterapeutycznych.

HAPPY HOURS !

O poniedziałku do czwartku, w godzinach 10.00 – 15.00 zapraszamy do skorzystania z 30% zniżki na wszystkie masaże z oferty SPA.

Masaże Tajskie

Masaże tajskie mają wielowiekową tradycję (źródła mówią o 2500 lat). Ich obecna forma została ukształtowana przez wpływy kultury indyjskiej i chińskiej. To połączenie elementów Hatha Yoga, refleksologii, akupresury i medytacji. Dzięki temu niezwykłemu połączeniu, masaż w sposób holistyczny poprawia kondycję fizyczną, duchową i intelektualną.

Nazwa Opis masażu


Tajski masaż ciała WAT-PO

(60 min./cena 260PLN)

Masaż ten jest rodzajem pasywnej jogi. WAT-PO to połączenie akupresury, ucisków i rozciągania. Terapeuta wykonując głębokie uciski na punkty energetyczne Sen– meridiany uwalnia zablokowaną energię, umożliwiając jej prawidłowy przepływ. Masaż ten pomaga rozluźnić i rozciągnąć mięśnie, tonizuje narządy wewnętrzne, prostuje kręgosłup, uelastycznia stawy, mocno oczyszcza i przyspiesza osiągnięcie pełnej relaksacji. Równoważąc energetycznie, ma działanie lecznicze i usprawniające kondycję całego ciała. Polecany jest osobom lubiącym mocne techniki masażu.

 
Masaż ciepłymi kamieniami
(30 min./cena 110 PLN)
(60 min./cena 200 PLN)

Techniką masażu kamieniami bazaltowymi wywodzi się z Dalekiego Wschodu. Istnieją przekazy mówiące o stosowaniu tej techniki także przez Majów. Masaż kamieniami jest głęboko relaksujący, pozwala na uwolnienie nagromadzonego w nas stresu. Wprowadza do naszego organizmu harmonię, równowagę i spokój. Ożywia receptory zmysłów, pomaga w zwalczaniu "skórki pomarańczowej", usuwa bóle mięśni i stawów. Ciepło, użytych do masażu kamieni bazaltowych, docierając do położonych głęboko tkanek ma działanie kojące i uzdrawiające.


Masaż bambusowymi pałeczkami

(45 min./180PLN)

Masaż wykonywany jest przy użyciu różnej wielkości kijów bambusowych i ciepłego oleju. Wibracyjne ruchy, delikatnie ugniatająco - uciskowe mają działanie drenujące, modelujące i relaksacyjne. Masaż szybko i długotrwale poprawia krążenie, uelastycznia mięśnie i niweluje napięcia. W jego wyniku następuje szybkie i efektywne przywrócenie sił.


Tajski masaż stóp

(40 min./140PLN)

Na stopach znajduje się cała mapa refleksogenna związana ze wszystkimi organami. Poprzez masaż akupresurowy stymulowane są wszystkie narządy wewnętrzne. Masowane są podeszwy stóp, palce stóp, kostki, łydki. Masaż daje absolutne poczucie wewnętrznego komfortu i relaksu. Wykonany przed południem dodaje energii i ożywia. Wykonany po południu relaksuje i ułatwia zasypianie. Mówi się, że daje piękne sny.

Masaże Japońskie

Tradycja masażu w Japonii liczy ponad 1000 lat. Masaż japoński aktywizuje energię Chi w organizmie, poprawia jej cyrkulację.

Nazwa Opis masażu

 

SHIATSU
(60 min./cena 250 PLN)

 

Shiatsu to sztuka uzdrawiania dotykiem (shi - palec; atsu - naciskanie). Shiatsu harmonizuje przepływ energii Yin i Yang w naszym ciele. Masaż Shiatsu likwiduje stresy i napięcia, uspokaja nasze nerwy, dodaje witalności naszemu organizmowi i zapobiega chorobom. Shiatsu leczy też wiele problemów zdrowotnych: bóle głowy, migreny, bóle pleców, zaburzenia ciśnienia, otyłość, reumatyzm, bóle kręgosłupa. W stanie głębokiego relaksu, pod wpływem rozgrzanych rąk terapeuty, organizm uruchamia ukryte leczące rezerwy.

 

Samurajski masaż bambusowymi miotełkami
(45 min./cena 150 PLN)

Tradycyjnym masaż japoński. Samurajowie i wojownicy Wschodu stosowali go w celu szybkiego i efektywnego przywrócenia sił po walce. Szczególnie zalecany po dużym wysiłku fizycznym i umysłowym. Ma działanie pobudzające i stymulujące cały organizm. Odgłos miarowych uderzeń bambusowych witek wprowadza w stan głębokiego relaksu, koi nerwy, pomaga w leczeniu bezsenności. Masaż poprawia mikrokrążenie i wspomaga przemianę materii. Jest idealny dla osób ze skłonnościami do obrzęków, z zaburzeniami gospodarki wodnej, przemęczonych i zestresowanych.

 

AMMA masaż
(45 min./cena 160 PLN)

Masaż Amma zwany jest „akupunkturą bez igieł", przywędrował do Kraju Kwitnącej Wiśni z Chin i jest tam znany od ponad 1000 lat. Oddziałuje na ponad 140 punktów usytuowanych na wszystkich meridianach (kanałach energetycznych). Masaż stymuluje system nerwowy i układ krążenia. Już po pierwszym zabiegu wyraźnie poprawia się nasze samopoczucie. Amma ułatwia odnalezienie samego siebie, pomaga świadomie wsłuchać się w funkcjonowanie własnego ciała i umysłu. Poprzez wyrównanie energii oddziałuje na całe ciało. Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania masażu jest ciąża.


Japoński peeling - masaż ryżowy
(30 min./cena 100 PLN)

Peeling - masaż oczyszcza, rozjaśnia i uelastycznia skórę, odchudza, poprawia krążenie, działa relaksująco i rozluźniająco. Nasza skóra jest jedwabiście gładka i przygotowana na przyjęcie dobroczynnego działania olejów i kosmetyków.

Masaże Ajurwedyjskie

Ajurweda - sztuka życia,  jest wiedzą o zdrowym życiu wywodzącą się ze starożytnych Indii. Ajurweda opiera się na założeniu, że we wszystkim co istnieje pojawia się energia zwana w sanskrycie prańah. Każdy z nas posiada trzy typy prańah: Vata, Pitta i Kapha w indywidualnej i niepowtarzalnej kombinacji. Zatracenie równowagi pomiędzy nimi jest przyczyną naszych dolegliwości. Celem zabiegów jest przywrócenie harmonijnego przepływu energii, zapewnienie witalności fizycznej, równowagi emocjonalnej i duchowej. Substancje zawarte w olejach stosowanych w Ajurwedzie działają na zakończenia nerwowe w skórze, usuwają z niej toksyny i uspokajają. Masaże aktywizują system odpornościowy, wspomagają działanie narządów wewnętrznych i opóźniają procesy starzenia się skóry.

Nazwa Opis masażu
WISZESZ
60 min./cena 280 PLN)
To masaż tonizujący z użyciem ciepłego oleju, obejmujący całe ciało. Zalecany jest osobom z nadwagą, osobom prowadzącym aktywny tryb życia oraz osobom potrzebującym regeneracji sił. Rezultatem masażu jest wydalenie toksyn z organizmu, rozluźnienie i mocne oddziaływanie na mięśnie i tkanki ciała.
ABHYANGA
60 min./cena 280 PLN)
Nazwa tego masażu w tłumaczeniu z sanskrytu to "miłujące dłonie". Masaż obejmuje całe ciało. Wykonywany jest przy użyciu ciepłego oleju w celu wyrównania energii. Abhyanga jest masażem głęboko wyciszającym i odmładzającym. Pozwala odzyskać równowagę psychiczną i energetyczną. Ruchy masażysty są spokojne, głaszczące i głęboko relaksujące.
UDWARTANA
(35 min./cena 150 PLN)
Ten rytualny masaż - peeling wykonywany był w Indiach Pannie Młodej przed ceremonią ślubną. W dawnych czasach wierzono, że masaż ten oczyszcza myśli Panny Młodej z wszelkiej niepewności. Zabieg uspokaja układ nerwowy, wzmacnia krwioobieg, przyciąga pozytywną energię. Nadaje skórze gładkości i zdrowego blasku, czyni ją jedwabistą i miękką. Przynosi również czystość umysłu.
MUKABHYANGA
(35 min./cena 130 PLN)
Masaż twarzy wykonywany ciepłym olejem kokosowym. Odpręża mięśnie twarzy, stymuluje mikrokrążenie, poprawia ukrwienie. Zapobiega powstawaniu zmarszczek, opóźnia procesy starzenia. Dodaje skórze blasku, świeżości i witalności.

SWEDANA
(20 min./cena 110 PLN)

 

Ajurwedyjska sauna parowa. Opary indywidualnie dobieranej ziołowej mieszanki wnikają w głąb skóry, oczyszczając ją z toksyn, usuwając niepotrzebne napięcie i przygotowują na przyjęcie aktywnych składników zawartych w olejach i preparatach do masażu

Masaże Inne

Nazwa Opis masażu

Masaż Klasyczny
(30 min./100 PLN)
(60 min./180 PLN)

Masaż zarazem relaksujący, jak i leczniczy. Rozluźnia napięte mięśnie, redukuje ból i pozwala się odprężyć.

Masaż Relaksacyjny z aromaterapią
(30 min./90 PLN)
(60 min./160 PLN)

Masaż odpręża i wycisza zmęczone ciało, a połączenie z aromaterapią przynosi ukojenie zmysłów. Pomaga zredukować stres.

Masaż Ciała Ziołowymi Stemplami
(45 min./180 PLN)

Aromat ziół, ich lecznicze działanie oraz ciepło stempli działają kojąco na dolegliwości bólowe, usuwają toksyny z organizmu, pomagają w stanach zmęczenia fizycznego i psychicznego, aktywizują przemianę materii, odżywiają i nawilżają skórę.

Masaż Liporedukujący
- uda i pośladki 45 min./140 PLN

- dodatkowo wybrana część ciała (20 min./70 PLN)

Seria 5 zabiegów – uda i pośladki Cena: 590 PLN

Seria 10 zabiegów – uda i pośladki Cena: 990 PLN

Intensywny masaż wspomagający redukcję tkanki tłuszczowej.

Akupresurowy masaż pleców
(30 min./100 PLN)

Masaż działa na punkty usytuowane na kanałach energetycznych. Stymuluje układ krążenia i system nerwowy. Masaż wykonywany jest na wygodnym specjalnym krześle do masażu.

Masaż Bańką Chińską
- uda i pośladki 45 min./120 PLN

- dodatkowo wybrana część ciała 20 min./50 PLN

Seria 5 zabiegów – uda i pośladki Cena: 490 PLN

Seria 10 zabiegów – uda i pośladki Cena: 890 PLN

Skuteczna terapia antycellulitowa, wykorzystująca metodę próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek. Najlepsze efekty przynosi wykonanie serii zabiegów.

BABOR Effective Touch Body
45 min./200PLN

Autorska technika masażu marki BABOR. Szczególne połączenie akupresury, masażu łącznotkankowego, segmentowego i specjalnych autorskich ruchów Ricky'ego Welcha.

BABOR Experience Touch Body
45 min./200PLN

Masaż zawdzięczający swoją wyjątkowość harmonijnemu połączeniu ruchów zaczerpniętych z zachodnich, dalekowschodnich oraz afrykańskich technik masażu, czyniących go masażem niezwykłych doznań wellness

Masaż Twarzy Relaksujący/ Liftingujący
30 min./90PLN

Spokojne sekwencje ruchy masażu zapewniają pełne odprężenie mięśni i relaks umysłu. Intensywniejsze ruchy pozwalają osiągnąć rezultaty liftingujące.

Masaże Czekoladowe

Czekolada ma właściwości relaksujące i uspokajające, jest również doskonałym źródłem energii. Duża zawartość magnezu, szczególnie w gorzkiej czekoladzie, ułatwia wchłanianie wapnia, oraz przeciwdziała stresom, a żelazo, cynk i wapń przyspieszają krążenie krwi w organizmie. Zawiera witaminy: A, B1, B2, B3, E i PP oraz substancje działające stymulująco. Związki w niej zawarte oczyszczają skórę z toksyn, działają antycellulitowo, podnoszą poziom endorfin i serotoniny,  przeciwdziałają stresom oraz opóźniają procesy starzenia i neutralizują działanie wolnych rodników.

Nazwa Opis masażu
Czekoladowy Masaż Twarzy
(30 min./cena 90 PLN)
Relaksujący masaż twarzy wykonywany na 100% naturalnym maśle kakaowym, odpręża mięśnie, poprawia ukrwienie, ma działanie aromaterapeutyczne.
Czekoladowy Masaż Ciała
(30 min./cena 90 PLN)
(60 min./cena 180 PLN)
Masaż pleców lub całego ciała wykonywany jest na 100% naturalnym maśle kakaowym. Masaż silnie stymuluje mikrokrążenie, wspomaga przepływ limfy i redukcję tkanki tłuszczowej. Skóra po masażu jest dobrze ukrwiona, gładka, elastyczna i pięknie pachnie. Masaż czekoladowy przenosi nas do krainy błogiego relaksu i słodkiego wyciszenia.

Masaże Winne

Winogrona zawierają polifenole, które mają silne właściwości antyoksydacyjne broniąc przed działaniem wolnych rodników. Aby w pełni korzystać z antyoksydacyjnych właściwości winogron należy sięgać po wino czerwone – gdyż największa ilość polifenoli występuję w pestkach i w skórce owoców. Wnikają one do wina w trakcie procesu maceracji, której nie stosuje się przy produkcji win białych.
Czerwone wino wykorzystywane jest również w zabiegach antycellulitowych, zawarty w nim antyoksydant -  resweratol, pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej - hamuje rozwój tkanki tłuszczowej i zwiększa spalanie tłuszczu. Wykazuje on także pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy (zapobiega miażdżycy podwyższając poziom tzw. dobrego cholesterolu HDL, a hamując utlenianie cholesterolu LDL). Ponadto winogrona oczyszczają i alkalizują organizm (objawy przewlekłego zakwaszenia to ciągłe zmęczenie, bóle głowy, kłopoty ze skórą, bezsenność), wpływają upiększająco na cerę, oraz najważniejsze – wzmacniają odporność organizmu.

Nazwa Opis masażu
Winny Masaż Ciała
(30 min./cena 90 PLN)
(60 min./cena 180 PLN)
Relaksujący i odprężający masaż ciała na bazie oleju z pestek winogron, z wysoką zawartością witaminy E i lecytyny. Przeciwutleniacze zawarte w oleju chronią lipidy naskórka przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Witamina E opóźnia procesy starzenia, pozytywnie wpływając na funkcje ochronne skóry.

Gabinety SPA Dwór Kombornia czynne są w godzinach:

10:00 - 21:00 (poniedziałek - piątek)
9:00 - 21:00 (sobota)
9:00 - 13:00 (niedziela i święta)

Rezerwacja terminów pod nr tel.: 13 435 43 60 lub adres e-mail spa@dworkombornia.pl

 

Zapraszamy!!!