Zabiegi fizjoterapeutyczne

Zapraszamy

Tempo i wymagania jakie przed nami stawiają współczesne czasy powodują, że świadomie podejmujemy działania mające na celu utrzymanie lub polepszenie naszego stanu zdrowia. 

Z powodu niedostatku czasu, coraz częściej szukamy miejsca, pozwalającego na harmonijnie połączenie wypoczynku, regenerację sił fizycznych i psychicznych oraz działań zapewniających utrzymanie prawidłowej postawy ciała i właściwej sprawność ruchowej.
Nasi Fizjoterapeuci pomogą Państwu kompleksowo rozwiązać problemy z zakresu fizjoterapii. 

 

 

Fizjoterapia

Fizjoterapia - to zespół naturalnych metod leczniczych i terapii wykorzystujących zjawisko reaktywności organizmu na bodźce. W leczeniu wykorzystuje się różnego rodzaju bodźce: począwszy od biernego ruchu, ćwiczeń fizycznych po bodźce termiczne. Nadrzędnym celem Fizjoterapeuty jest pomoc w przywróceniu Państwu maksymalnie możliwej sprawności fizycznej i poprawę komfortu życia.
Oferujemy fizjoterapię w zakresie; masażu leczniczego, kinezyterapii, odnowy biologicznej oraz treningu.
Nasi Terapeuci pracują również z osobami chcącymi poprawić swoją sylwetkę czy pozbyć się zbędnych kilogramów. Zajęcia które proponujemy pozwalają również na rozładowanie emocji, rozluźnienie i odprężenie. Zajęcia zostają indywidualnie dobrane przez Terapeutę z uwzględnieniem Państwa potrzeb.

Do dyspozycji Państwa oddajemy: basen do zajęć wodnych, salę fitness oraz siłownię wraz z akcesoriami do ćwiczeń.
Łączymy leczenie z regeneracją sił fizycznych i psychicznych.

Nazwa Opis zabiegu

Konsultacja fizjoterapeutyczna
(30 min./cena 70 PLN)

Indywidualna diagnostyka fizjoterapeutyczna, mająca na celu wykrycie problemów związanych z układem ruchowym oraz dobranie optymalnych zabiegów i ćwiczeń.

Drenaż limfatyczny ciała
(90 min./cena 240 PLN)
Drenaż limfatyczny kończyny dolnej
(30 min./cena 70 PLN)
Drenaż limfatyczny kończyny górnej
(15 min./cena 30 PLN)

Do głównych zadań drenażu należą: przeciwdziałanie lub likwidacja obrzęków zapalnych, chłonnych lub zastoinowych. Poprawienie warunków odżywczych tkanek oraz przyśpieszenie usunięcia z organizmu produktów przemiany materii. Drenaż limfatyczny jest formą oddziaływania na nasz organizm bodźcami mechanicznymi w postaci ucisków tkanki w formie przesuwającej, przepychającej, wyciskającej lub tłoczącej w celu usprawnienia krążenia limfatycznego.

Deep Tissue
(45 min./cena 230 PLN)

Masaż jest rodzajem terapii tkanek miękkich, polegającym na reaktywacji prawidłowego napięcia głębokich warstw mięśni oraz tkanki łącznej. Stosuje się go w przypadku przewlekłego napięcia. Masaż dotyczy poszczególnych grup mięśni lub mięśni pojedynczych. Ten głęboki masaż, poprzez powolne rozluźnienie, wydłużenie i zlikwidowanie zrostów oraz nieprawidłowych wzorców ruchowych, uśmierza ból oraz przywraca prawidłową ruchomość w sposób efektywny i przyjemny. 

Taping
(ok.15 min./cena 30-50 PLN)

Taping z konsultacją fizjoterapeutyczną
(ok.45 min./cena 90 PLN)

 

Taping - inaczej plastrowanie to metoda leczenia poprzez aplikację (naklejenie) na ciele, w ściśle określony sposób, nierozciągliwego lub elastycznego plastra. Nalepiony plaster jest źródłem bodźców wyłącznie mechanicznych (nie jest nasączony żadnym lekiem) i w zależności od rodzaju, sposobu i miejsca aplikacji, ma różnorakie oddziaływanie. Taping znajduje zastosowanie w fizjoterapii przeciwbólowej, ortopedycznej i sportowej. Stosuje się  go w leczeniu dysfunkcji narządu ruchu w celu zmniejszenia bólu, obrzęku, przyspieszenia procesów gojenia, korekcji mechanicznej, poprawy stabilizacji.

Okład borowinowy
(30 min./cena 50 PLN -jeden obszar

 

Borowina stosowana w postaci okładów jest doskonałym środkiem przegrzewającym, wywołującym rozszerzenie zarówno naczyń włosowatych skóry jak i naczyń obwodowych. Dzięki poprawie krążenia krwi następuje rozluźnienie mięśni i polepsza się zasięg ruchów. Zawarte w borowinie kwasy organiczne i nieorganiczne wpływają korzystnie na skórę, działają ściągająco i odkażająco. Zabieg zalecany przy schorzeniach i bólach stawów, ścięgien, mięśni, kości.

Borowina to przede wszystkim ogromne bogactwo cennych substancji organicznych: kwasy humusowe oraz fulwonowe, węglowodany, garbniki, bituminy, białka, żywice, mikro- i makroelementy. Niezwykłym składnikiem są związki o działaniu estrogennym, oddziałujące na korę nadnerczy i stymulujące czynności jajników, co wykorzystuje się w leczeniu chorób kobiecych. Borowina zawiera również bardzo dużo substancji nieorganicznych, przede wszystkim rozmaite sole (żelazowe, wapienne, glinkowe) i krzemionkę. Kwasy organiczne i sole nadają jej właściwości ściągające, przeciwzapalne, bakteriostatyczne i bakteriobójcze. Dlatego zabiegi z użyciem borowiny powodują regenerację naskórka i uszkodzonych tkanek, a także zwiększenie ukrwienia skóry.

http://www.poradnikzdrowie.pl/regeneracja/rehabilitacja/borowina-na-jakie-choroby-pomagaja-kapiele-i-oklady-borowinowe_34940.html

Zajęcia ruchowe Indywidualne
(45-60 min./cena 60 PLN)

W ofercie: Nordic Walking, ćwiczenia w wodzie, ćwiczenia korekcyjne, ćwiczenia z piłkami, trening biegowy.

Gabinety SPA Dwór Kombornia czynne są w godzinach:

10:00 - 21:00 (poniedziałek - piątek)
9:00 - 21:00 (sobota)
9:00 - 13:00 (niedziela i święta)

Rezerwacja terminów pod nr tel.: 13 435 43 60 lub adres e-mail spa@dworkombornia.pl

 

Zapraszamy!!!