22 -24 kwietnia - Weekend z "Rybami naszych Rzek i Jezior"

W ramach Festiwalu Kulinarnego „Ryby Naszych Rzek i Jezior” organizowanego przez miesiąc kwiecień w Hotelach Heritage Hotels Poland, w dniach 22 -24 kwietnia, o godzinie 18.00 - Dwór Kombornia zaprasza do Restauracji Magnolia do skosztowania wyjątkowych przystawek w formie degustacyjnej w których królują polskie ryby słodkowodne, a potrawom towarzyszą idealnie dobrane do nich wina.

Podczas kolacji na nowo odkryjemy zapomniane smaki dań z ryb, które niegdyś stanowiły mocny filar kuchni staropolskiej, często zastępując mięso w jadłospisie. Dzisiaj mimo, iż zajmują ważne miejsce w kuchni polskiej, są przez Polaków jadane znacznie rzadziej niż w pozostałych krajach Europy. Wędzone, suszone, solone, marynowane, a także duszone czy smażone, bogate w kwasy tłuszczowe, witaminy i mikropierwiastki przedłużają młodość, chronią przed wieloma chorobami.

"Przyjemność jedzenia jest właściwa wszelkiemu wiekowi; wszelkim stanowiskom, wszelkim narodom, jest codzienną i nieustającą. Łączy się z wszelkimi innymi przyjemnościami (…) odkrycie jakiej nowej potrawy daje więcej szczęścia ludzkości, aniżeli odkrycie jakiej nowej planety" (Brillant-Savarin).

Menu Kolacji Degustacyjnej  "Ryby naszych Rzek i Jezior"

przystawka zimna
miętus / rzodkiew japońska / truskawki / kiełki / ocet balsamiczny / Livia Sarba

przystawka zimna
pstrąg /szynka parmeńska / topinambur / czarnuszka / burak / wermut  / Felehars

przystawka ciepła
jesiotr / dynia / bób / jabłko / Epicentrum Sarba / Plavaie

przystawka ciepła
szczupak / czosnek niedźwiedzi /marchew / grzyby shimei / agrest / Corcova Reserva Chardonnay

przystawka ciepła
węgorz / koper / szczaw / jajko przepiórcze / ravioli z botwinką / Stone Wine Cadarca

 

Zapraszamy serdecznie
Wymagana jest rezerwacja miejsc, w tym celu prosimy o kontakt z Recepcją Dworu Kombornia.
tel.: (+48) 13 435 42 89, e-mail: hotel@DworKombornia.pl 

cena 149 PLN / osoba 
Rezerwacja zostanie dokonana po wpłacie 50% zaliczki na konto: 58 2490 0005 0000 4530 4914 6610 lub wpłata na Recepcji Hotelu.